| Brand Name: | Starlux |
| Model Number: | ECO-S5701 |
| MOQ: | 100pcs |
| Price: | US$44.3~47 |
| Payment Terms: | MoneyGram,Western Union,T/T,L/C |
| Supply Ability: | 3000pcs/Month |
| Model | S5701 |
| Outer Plate Material | SUS201 Stainless Steel |
| Ignition System | Auto Ignition |
| Burner Configuration | ABCCD Shabaf (3.3/2.75/1.75/1.75/1.0kw) |
| Ignition Voltage | 1.5V DC |
| Stove Rack | Cast Iron Pan Support |
| Connector | Iron Adapter |
| Valve Type | Pulse Valve (without flameout protection) |
| Product Dimensions | 760 * 510 mm |
| Packaging Dimensions | 810 * 550 * 140 mm |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews